Wypalenie zawodowe u nauczycieli, czyli jak zadbać o swój dobrostan będąc nauczycielem

Centrum Szkoleniowe „SURDOMEDICA” zaprasza na szkolenie on-line na żywo, czyli z możliwością zadawania pytań i rozmowy z prowadzącym podczas spotkania

"Wypalenie zawodowe u nauczycieli,

czyli jak zadbać o swój dobrostan będąc nauczycielem".

Na samą myśl o wyjściu do pracy jest Ci niedobrze? Unikasz rozmów ze współpracownikami? Przerastają Cię nawet drobne obowiązki? Weekendy już nie wystarczają, aby się zregenerować? Jesteś wciąż poirytowany, nie możesz spać, boli Cię głowa?

Być może to objawy wypalenia zawodowego.

Każdy uczestnik otrzyma Zaświadczenie Placówki Doskonalenia Nauczycieli wpisanej do ewidencji niepublicznych placówek doskonalenia nauczycieli woj. dolnośląskiego pod nr. 6/2021 potwierdzające ukończone szkolenie.

Plan szkolenia:

1.Wypalenie zawodowe jako syndrom wpisany na listę chorób i problemów zdrowotnych (ICD-10) - zostanie przedstawiony dokładnie mechanizm wypalenia, jego skutki oraz przyczyny i wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne. 

 1. Jakie są przyczyny wypalenia zawodowego, co robić, na co zwracać uwagę, aby nie dopuścić do rozwoju wypalenia. W tym temacie przedstawione również zostaną mechanizmy osobowościowe, które wpływają na pojawienie się obciążenia emocjonalnego związanego z pracą nauczyciela. Omówione będą kwestie niezwiązane z osobowością nauczyciela, a które wpływają na samopoczucie w pracy.
 2. Objawy wypalenia zawodowego u nauczycieli- omówione zostaną dokładnie objawy tego syndromu, tak, aby można je było rozpoznać u siebie czy innych. Przedstawiona będzie również definicja podobnych stanów emocjonalnych, które jednak wypaleniem nie są: czyli nauczymy się różnicować wypalenie zawodowe od depresji, zmęczenia fizycznego czy stresu.
 3. Etapy wypalenia zawodowego- zaprezentowane zostaną dokładnie etapy wypalenia oraz to, co i na jakim etapie możemy zrobić, aby przerwać rozwijanie się tego syndromu.
 4. Jakie zasoby psychologiczne (i nie tylko) chronią przed wypaleniem. Omówione zostaną bardzo ważne cechy psychologiczne i osobowościowe, które silnie związane są z dobrostanem psychicznym i mają funkcje przeciwdziałające pojawieniu się chronicznego stresu w pracy i wypaleniu zawodowemu. Przedstawione zostaną również sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach w pracy nauczyciela.
 5. Jak poradzić sobie, kiedy już doświadcza się wypalenia zawodowego? Przestawione zostaną sposoby radzenia sobie, kiedy rozpoznajemy u siebie pełnoobjawowy syndrom.

Korzyści dla uczestników szkolenia:

Wypalenie zawodowe: jak je rozpoznać i jak sobie z nim radzić

 • Jakie są przyczyny i objawy wypalenia.
 • Jak odróżnić wypalenie zawodowe od stresu czy depresji.
 • Jakie zasoby psychologiczne chronią przed wypaleniem.
 • Jakie czynniki osobowościowe (i nie tylko) najbardziej wiążą się z wypaleniem.
 • Jak poradzić sobie, kiedy już doświadcza się wypalenia zawodowego.
 • Jakie obszary w sobie należy wzmacniać, rozwijać, aby nie nasilać objawów wypalenia.

Termin szkolenia:

7 kwietnia 2022r. – termin zgłoszenia do 1 kwietnia 2022r.

Uczestnicy otrzymają link do spotkania jeden dzień przed szkoleniem.

Czas szkolenia: godz. 09.00 – 12.15

Ilość godzin: 4 godz. dydaktyczne (wykłady) w tym 15- minutowa przerwa

Każdy uczestnik otrzymuje komplet materiałów szkoleniowych oraz Zaświadczenie Placówki Doskonalenia Nauczycieli

Odbiorcy: nauczyciele

Cena szkolenia – 99,00zł brutto

Wpłaty należy dokonać na konto podane w formularzu zgłoszeniowym lub do kasy Organizatora.

Prowadząca:

Mgr Dagmara Czarna - psycholog i dyplomowany psychoterapeuta. Prowadzi psychoterapię depresji, nerwic oraz zaburzeń osobowości w nurcie psychodynamicznym osób dorosłych oraz młodzieży. Pomaga również osobom uzależnionym oraz ich rodzinom. Prowadziła warsztaty dotyczące rozwoju kompetencji społecznych oraz radzenia sobie ze stresem.  Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamiczej. Kilkuletni pracownik Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu we Wrocławiu. W pracy z dziećmi z wadą słuchu koncentruje się na doskonaleniu funkcji rozumienia mowy, jak również wspiera rozwój psychoruchowy dziecka. Prowadzi konsultacje oraz porady dla rodziców dzieci, które uczestniczą w rehabilitacji.

 

Pobierz formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz elektroniczny